system eKRS wyszukiwarka KRS portal S24 rejestracja spółki NRDB

system eKRS wyszukiwarka KRS portal S24 rejestracja spółki NRDB

System eKRS to portal Ministerstwa Sprawiedliwości na którym możemy wykonać cztery podstawowe czynności. Strona Ministerstwa Sprawiedliwości eKRS.ms.gov.pl umożliwia znalezienie podmiotu w KRS poprzez wyszukiwarkę KRS, rejestrowanie spółki przez system S24, bezpłatne zgłaszanie dokumentów finansowych, przeglądanie dokumentów finansowych.

Wyszukiwarka KRS na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości

Każdy z nas może za pomocą wyszukiwarki KRS odszukać daną firmę. Sprawdzić informację na temat aktualnego statusu firmy. Odpis aktualny lub odpis pełny danej firmy. Co istotne na eKRS znajdziemy również informację na temat danych wykreślonych z rejestru. Obsługa wyszukiwarki KRS jest intuicyjna i prosta. Niestety ze względu na dużą popularność tej formy pozyskiwania informacji o podmiotach, eKRS często chodzi wolno i sprawia swoim użytkownikom wiele problemów. Należy też wspomnieć i to na plus, że wyszukiwanie podmiotów w Krajowym Rejestrze Sądowym eKRS jest całkowicie bezpłatne i nie wymaga zakładania, czy  też logowania się na konto w systemie KRS. Wróćmy jednak do samej obsługi wyszukiwarki KRS. Na samym początku musimy wybrać rejestr jaki nas interesuje. Ważne czy szukamy informację w KRS na temat przedsiębiorcy, czy też stowarzyszenia lub innej organizacji społecznej, zawodowej, fundacji, ZOZ. Jeżeli znamy nazwę szukanego podmiotu, to wystarczy wpisać w polu nazwa np. NRDB i to wystarczy by odszukać daną firmę w rejestrze. Oczywiście przy popularnej nazwie podmiotu, możemy zawęzić poszukiwany zakres do województwa, gminy, czy też miejscowości. W eKRS możemy szukać również po samym KRS, NIP lub REGON. Opcji jest wiele w zależności jaką wiedzą dysponujemy w momencie używania wyszukiwarki eKRS. Gdy już nam się wyświetli wyszukana firma możemy w eKRS wybrać zakres jaki nas interesuje. Wydruk informacji pełnych lub wydruk informacji aktualnych.

S24 rejestracja spółki NRDB

Portal S24 służący głównie do rejestracji nowych spółek, również umożliwia późniejszą obsługę. W portalu S24 który znajduje się na eKRS Ministerstwa Sprawiedliwości pod adresem ekrs.ms.gov.pl/s24 możemy rejestrować kilka rodzajów spółek. Przez portal S24 złożymy wniosek o rejestrację spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, spółkę jawną, spółkę komandytową. W S24 możemy również dokonywać zmian w już wcześniej zarejestrowanych spółkach. Należy jednak pamiętać, że korzystanie z portalu S24 wymaga założenia autoryzowanego konta, a cały proces rejestracyjny i związane z nim opłaty prowadzą za sobą pełną odpowiedzialność prawną i finansową. Należy dokonywać rejestracji z biurem, który jak biuro rachunkowe NRDB specjalizuje się w rejestracji spółek w systemie S24. Jeżeli już nawiązaliśmy współprace z biurem należy krok po kroku przechodzić przez kolejne pola. Ważne by tak jak w biurze NRDB, cały proces rejestracyjny przeprowadzała certyfikowana księgowa. Pozwoli to uniknąć nerwów, a przede wszystkim straconych pieniędzy na ponowne rejestracje tego samego podmiotu. Jako certyfikowane biuro NRDB rekomendujemy rejestrację spółek w systemie eKRS S24 ze względu na wygodę, szybkość i niską cenę jaką ponosi przedsiębiorca przy zakładaniu nowej spółki.

Bezpłatne zgłaszanie dokumentów finansowych w eKRS

Należy pamiętać, że przy zgłaszaniu dokumentów finansowych w eKRS tak jak przy rejestracji spółki należy posiadać na portalu założone konto. Umożliwia nam to bezpłatne składanie sprawozdań finansowych oraz innych dokumentów do Repozytorium Dokumentów Finansowych. Najważniejsze jest to, że składanie tych wniosków zwalnia nas jako przedsiębiorcę z opłat czyli złożenia płatnego wniosku na portalu S24 o wpis wzmianek o złożeniu dokumentów finansowych w dziale 3 rejestru przedsiębiorców. Na szczęście jeżeli współpracujesz z biurem rachunkowym NRDB nie musisz się nad tym zastanawiać. Certyfikowane biuro księgowe NRDB wykona wszystkie formalności za Ciebie.

Przeglądarka dokumentów finansowych eKRS

Przeglądarka dokumentów finansowych w eKRS, to jak sama nazwa wskazuje nic innego jak wyszukiwarka dokumentów finansowych danego przedsiębiorstwa. Na tym etapie użytkownik eKRS nie musi się logować do systemu eKRS. Wystarczy, że zna KRS szukanego podmiotu i w łatwy sposób może wyszukać dokumenty finansowe, które zostały zamieszczone w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Jeżeli jesteś zainteresowany rejestracją spółki – zapraszamy do kontaktu. Biuro rachunkowe NRDB specjalizuje się w rejestracjach spółek z o.o. na terenie całej Polski.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.