Kiedy i komu opłaca się outsourcing księgowości?

Większość małych i średnich firm decyduje się właśnie na outsourcing usług księgowych. Należy jednak pamiętać, że samo zlecenie usługi na zewnątrz nie zwalnia nas jako przedsiębiorcy z odpowiedzialności za wszystkie błędy popełnione przez biuro księgowe.

Czym więc tak na prawdę jest outsourcing?

W przypadku księgowości ale również innych działów firmy. Outsourcing to nic innego jak zlecenie części obowiązków podmiotowi zewnętrznemu. Z punktu widzenia małych i średnich przedsiębiorstw jest to wygodna forma prowadzenia usług księgowych. Firma NRDB ciesząca się dużą popularnością na lokalnym Swarzędzkim rynku obsługuje w ten sposób wiele podmiotów.

Na co zwrócić uwagę przy outsourcingu księgowości do firmy zewnętrznej?

Zawsze uważamy, że nic nie zastąpi rozmowy w tzw. 4 oczy. Każda firma pozyskująca nowych partnerów biznesowych posiada dzisiaj stronę internetową, konto na fb, duże ilości lepszych lub gorszych komentarzy. Na pewno dobrze rozejrzeć się w internecie, lokalnej prasie. Należy jednak pamiętać, że najważniejszy jest dialog i przekonanie, że dana firma jest tą z którą chcemy na pewno pracować. Na co należy zwrócić uwagę? Po pierwsze czy dane biuro rachunkowe ma w swojej ofercie pełną obsługę; księgową, podatkową, kadry i płace. Ważne by w takim biurze pracowała tak jak w księgowości NRDB certyfikowana główna księgowa. Czy takie biuro ma ubezpieczenie OC w razie powstałych błędów? To są główne czynniki, które na start pozwolą nam z tysięcy wirtualnych biur księgowych wybrać te kilka, lokalnych firm jak NRDB księgowość w Swarzędzu.

Jakie są cenny za usługi księgowe w 2019 roku?

Własna księgowa na etacie to luksus, na który stać duże korporacje lub biura rachunkowe jak NRDB, które obsługują mniejsze podmioty gospodarcze. Opierając się na danych statystycznych zarobki księgowej na etacie wahają się na poziomie od 2000 do nawet 6000 zł netto. Więc jest to spory wydatek porównując z cenami outsourcingu usług księgowych.

Na terenie Poznania i okolic firmy lokalne obsługuje też biuro księgowe NRDB. Rynkowe ceny pozwalają małe przedsiębiorstwa obsługiwać już od 150 zł netto. Jak widać jest to wymiernie korzystniejsza forma obsługi księgowej swojego przedsiębiorstwa. Co ważne szanujące się biura jak NRDB SP. Z O.O. posiadają na etacie certyfikowaną główną księgową oraz ubezpieczenie OC dla biur rachunkowych poszerzone o kadry i płace oraz doradztwo finansowe. Daje to firmom współpracującym pewność i gwarancje, że zawierzyli księgowość sprawdzonej lokalnej firmie.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.