Jak znaleźć w 2019 roku firmę oferująca najlepszą ofertę prowadzenia księgowości w firmie?

księgowość

Znalezienie dobrej firmy oferującej usługi w dziedzinie księgowości, wymagana dokładnej weryfikacji kilku aspektów. Zadajemy sobie pytanie – jakie kryteria taka agencja powinna spełniać? Na pierwszy rzut oka, takie zadanie wydaję się skomplikowane, lecz jeśli zagłębimy się w nie bardziej, wszystko staję bardziej przejrzyste. Dlatego w niniejszym artykule zanalizujemy jakimi cechami powinna wyróżniać się dobra firma księgowa.


Zakres oferowanych usług

W obecnych czasach topowe biura rachunkowe zajmują się nie tylko usługami typowo księgowymi czy doradztwem podatkowym. W takim pakcie znajdziemy często usługi z zakresu zarządzania kadrami pracowniczymi, płacowymi oraz te związane z ZUS-em. Oprócz tego taka agencja powinna oferować możliwość rejestracji nowych firm, dokonywanie rozliczeń PIT i kompleksowe prowadzenie księgowości. Ważne, aby istniała możliwość dobrania rodzaju wykonywanej usługi w stosunku do klienta.


Jak sprawdzić daną firmę?

Jeżeli chcemy uniknąć przykrych niespodzianek, zanim rozpoczniemy współpracę, należy sprawdzić z kim mamy do czynienia. W takim przypadku pomocne mogą okazać się różne bazy danych działające na terenie Polski. Jedną z takich baz jest rejestr CEIDG, w którym za darmo można sprawdzić dokładne dane na temat konkretnej jednostki gospodarczej. W ten sposób jesteśmy w stanie stwierdzić czy firma:
• jest zawieszona
• nie została wykreślona z rejestru
• podała dane zgodne z tymi, z CEIDG
• jest zarejestrowana
Niestety działa to tylko dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą lub spółek prawa cywilnego. Innym sposobem jest złożenie wniosku do Urzędu Skarbowego o sprawdzenie wiarygodności danej osoby lub firmy.


Opinie klientów

W procesie weryfikacji firmy, można posiłkować się ocenami klientów, którzy skorzystali z jej usług. Trzeba jednak zachować pewną dozę ostrożności, ponieważ niektóre lub większość opinii, mogą być nierzetelne. W takiej sytuacji lepiej skorzystać z kilku serwisów, z opiniami i wyciągnąć wnioski samemu.

Jak znaleźć dobre biuro rachunkowe?

Najprostszą metodą na znalezienie dobrej firmy, która jest związana z księgowością, jest wpisanie właściwej frazy w wyszukiwarkę internetową. Dzięki temu w kilka chwili naszym oczom, ukaże się kilka tysięcy biur rachunkowych oraz osób zajmujących się księgowością. Jeżeli znamy osoby, które borykały się z podobnym problemem, można poprosić ich o radę lub pomoc w rozwiązaniu problemu.

W 2019 roku, znalezienie odpowiedniej osoby, agencji do wykonywania usług z zakresu rachunkowości jest na pewno łatwiejsze niż było to kilka lat temu. Z uwagi na to, że rozwój Internetu postępuje, a firmy co raz chętnej publikują swoje ogłoszenia w sieci. Z drugiej strony należy być czujnym, gdy staniemy przed dylematem, komu powierzyć swoje finanse. Ważne są opinie, polecenia oraz realna lokalizacja biura.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.